NET.HUMAN סוכנות דוגמנות ומשפיענים לאנשים עם מוגבלויות

צילום: אדוארד שטרן

לראשונה בישראל, הוקמה סוכנות הדוגמנות והמשפיענים לאנשים עם מוגבלויות NET.HUMAN  ("נטו בן-אדם"). הסוכנות הוקמה על מנת לקדם אנשים עם מוגבלויות, צרכים מיוחדים ומנעד רחב של אנשים בחברה במטרה להביאם לקדמת הבמה בקמפיינים ובתקשורת. הסוכנות מתעתדת להרחיב גיוון חברתי בעולמות האופנה, השיווק והפרסום בישראל. מטרתה העיקרית של "נטו בן- אדם", לשנות את הסטיגמה על אנשים עם מוגבלויות כאנשים חלשים ומסכנים שזקוקים לרחמים ותרומות, ולתייגם כמעוררי השראה. הסוכנות מאגדת תחת קורת גג אחת, אנשים עם מגוון רחב  של מוגבלויות ובטווח גילאים רחב מפעוטות ועד גיל 60, כשלכל אחד מגבלה שאיתה הוא צריך להתמודד במהלך חייו, אך לא אמורה להגדיר אותו, כשלצידה הוא או היא אוחזים בסל כישרונות וייחודיות. ב NET.HUMAN בוחנים קודם את האופי ואחר כך היופי. מה שחשוב בבחירת מיוצגים, הם קודם החוזקות והכישורים המיוחדים ורק לאחר מכן יחודיות המגבלה איתה מתמודד המיוצג ובדרכו  שלו.

רדה חןמייסדת ומנכ"לית סוכנות הדוגמנות והמשפיענים NET.HUMAN, הקימה את הסוכנות במטרה לקדם את קריירת הדוגמנות של בנה עדי, אוטיסט בתפקוד נמוך בן 24 שאינו מדבר ונחשב לדוגמן האוטיסט הראשון בישראל שאינו מדבר. על אף גילו הצעיר, עדי הספיק לדגמן לצד הדוגמנית הבינלאומית ניבר מדר ואושיית הרשת נטלי דדון.

רדה חן מאמינה בלאתגר את מיוצגיה, לבדוק את גבולותיהם והמסוגלות שלהם, ולסייע להם להגשים את החלומות שלהם, כל אחד על פי יכולתו. בהקשר הילדים בסוכנות ובכלל, מאמינה רדה24 שכל ילד שמאמינים בו ונותנים לו הזדמנות, יגדל להיות אדם שמגשים את עצמו. ולא נותן למגבלה להרתיע אותו מכך.

לפי נתוני הלמ"ס כ-20% מאוכלוסיית מדינת ישראל בשנת 2023 הם אנשים עם צרכים מיוחדים ומטרתה לפתוח להם דלת שתייצר הבחנה מתקנת להגשמת חלומותיהם, באמצעות פתיחת הסוכנות הייחודית.

הסוכנות אינה מתפקדת כעמותה, אלא פועלת ככל סוכנות דוגמנות, הכוללת שלבי מיונים וליווי מקצועי של אנשי המקצוע הטובים בתחומם. חזונה של הסוכנות כי ביחד, אנו מוכיחים כי הבאת אנשים עם צרכים המיוחדים לקדמת הבמה, בעמדה שווה והשתכרות שוויונית בעבודתם, לא רק תורמים לשילובם בקהילה ובכלכלה, אלא גם נתרמים משמעותית מאותם אנשים עם מוגבלויות המהווים הון אנושי נדיר וייחודי לכלכלה הישראלית בפרט ולכלכלה העולם בכלל.

המיוצגים בסוכנות:

עדי חן 24, בנה של רדה, הדוגמן הראשון בישראל על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד נמוך שאינו מדבר מלידה, אבל יודע לתקשר דרך העיניים ודרך הלב, כובש בחיוך שלו ומפתיע בדרך שהוא מתמסר למצלמה.

דובי ומולי תאומים יפיפיים בני 3  עם תסמונת דאון.

אריאל גולן בת ה- 3, נולדה עם לבקנות בהפתעה.

הלל מנצה 5 , נולדה עם חשד לתסמונת דאון, שאושש בהמשך.

ניתאי דויד כחלון בן 11.6, נולד לבקן כאשר חלק מהתסמינים של לבקנים הוא לקות ראייה.

אוזי זולטק 40 , זמרת, אקטיביסטית כבדת שמיעה. ״חשוב לי לדגמן עם מכשירי השמיעה ושידעו שאני עונדת מכשירי שמיעה".

עידו גרינגרד 46,טייל בהודו, כאשר אוטובוס פגע בו בדרך לווראנסי. עידו נפגע בחוט השדרה בגובה החזה ומאז משותק מהחזה מטה ויושב בכסא גלגלים. הוא למד קולנוע ואז אדריכלות. עבד בכל העולם ורוצה לקדם את האפשרות שיעסיקו אנשים עם מוגבלויות, כמו כל אחד בארץ.

נועם גז, 24, מרצה, סטודנט להנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון, מדריך ג'ודו (חגורה שחורה), דוגמן, נכה צה"ל. נועם איבד את ידו בטירונות תוך כדי אימון זריקת רימון.

בטי בן בשט 60, ציירת, קרמיקאית, כבדת ראייה. "לקות הראייה שלי נובעת ממחלה גנטית שגיליתי רק בגיל 30. עד אז התנהלתי בעולם כאחד האדם ללא שמץ של מושג שראייתי הולכת ומתדרדרת.

לקות הראיה שלי באה לידי ביטוי בהיצרות משמעותית של שדה הראיה (לכדי 2-3 מעלות בלבד) וקושי בראיה בתנאי תאורה ירודים. על פניו לא ניכר עלי שהנני כבדת ראיה.

ליאור סורין 26, משפיען רשת עם כ-75,000 עוקבים באינסטגרם, טיק טוק וערוץ היוטיוב שלו. ליאור לא דיבר עד גיל 6 והיום מפליא את הקהל שלו עם כתיבה ושירת השירים שלו והנגינה בכלי נגינה שונים ומופע ג'אגלינג.

באיזו מידה הכתבה סייעה לך?
למאמרים נוספים באותו נושא:
דילוג לתוכן