תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת – כיצד לבחור ומי מובילות את השוק?

הנהלת חשבונות

תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת – מה תוכנה להנהלת חשבונות יודעת לעשות? כל תוכנה מציעה רשימה מעט שונה של שירותים, אך באופן כללי ניתן לצפות ממערכת ניהול חשבונות שתנהל באופן מסודר ונוח לשליפה כל מהלך כספי אפשרי – באופן שיאפשר לתעד, לשלוח ולהפיק בקלות (ובמהירות) מגוון דו"חות כלכליים, כולל קבלות, דו"חות, חובות, שעות נוספות, הוראת קבע וכדומה.

כמו כן יש לציין שחשוב להקפיד לבחור בתוכנות להנהלת חשבונות המאושרות לשימוש על-פי חוק. רוצים לוודא שהתוכנה הרצויה אכן מאושרת? מוטב לבקש העתק של תעודת הרישום ולוודא שהתעודה בתוקף.

אם אתם רוצים להקל, לייעל ולפשט את ניהול החשבונות בעסק, ושמעתם רבות על חשיבותה של תוכנה להנהלת חשבונות – היעזרו בסקירה הבאה של תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת: 

ריווחית

תוכנת ריווחית היא אחת מהתוכנות היותר ותיקות בתחום הנהלת החשבונות. התוכנה מאפשרת בין היתר גם להפיק חשבוניות מס, להנפיק תעודות משלוח, להפיק קבלות והזמנות עבודה – ועוד. 

התוכנה מאפשרת בנוסף לכך גם ביצוע של מגוון פעולות משלימות, כמו למשל לנהל מלאי, לעקוב אחר תשלומים של ספקים וכמובן לעקוב אחר גבייה מלקוחות – עקב האכילס של לא מעט עסקים.

 

מה עוד? ריווחית מציעה הנהלת חשבונות כפולה (המאפשרת להתייחס לשלל פעולות גם מהצד שמעניק וגם מהצד שמקבל). משמעות הדבר היא שהפעולה החשבונאית נרשמת בשני אופנים, כך שהרבה יותר קל לבנות מאזן דו"חות כספיים – פונקציה חשובה שמונעת אי-סדרים ומסייעת לקבל תמונת מצב עדכנית.

יתרונות התוכנה

יתרונות התוכנה

התוכנה מציעה שורה של פונקציות משלימות.

קהלי יעד

ריווחית פונה לקהל יעד מגוון, כולל עצמאיים ועסקים קטנים ובמקביל גם לחברות גדולות.

עלויות

ריווחית ONLINE
980 ₪ + מע"מ

ריווחית שכר
1,100 ₪ + מע"מ במקום 1,600 ₪ + מע"מ לשנה הראשונה

ריווחית מסופונים
998 ₪ + מע"מ לרישיון

ריווחית הזמנות אונליין – מערכת הזמנות B2B
החל מ-99 ₪ לחודש + מע"מ

ריווחית עורכי דין
690 ₪ + מע"מ לשנה

חשבשבת

תוכנת ריווחית היא אחת מהתוכנות היותר ותיקות בתחום הנהלת החשבונות. התוכנה מאפשרת בין היתר גם להפיק חשבוניות מס, להנפיק תעודות משלוח, להפיק קבלות והזמנות עבודה – ועוד. 

התוכנה מאפשרת בנוסף לכך גם ביצוע של מגוון פעולות משלימות, כמו למשל לנהל מלאי, לעקוב אחר תשלומים של ספקים וכמובן לעקוב אחר גבייה מלקוחות – עקב האכילס של לא מעט עסקים.

 

מה עוד? ריווחית מציעה הנהלת חשבונות כפולה (המאפשרת להתייחס לשלל פעולות גם מהצד שמעניק וגם מהצד שמקבל). משמעות הדבר היא שהפעולה החשבונאית נרשמת בשני אופנים, כך שהרבה יותר קל לבנות מאזן דו"חות כספיים – פונקציה חשובה שמונעת אי-סדרים ומסייעת לקבל תמונת מצב עדכנית.

יתרונות התוכנה

יתרונות התוכנה

מערך תמיכה איכותי ומגוון שירותים חשובים ותומכים המרוכזים במקום אחד ונוח לתפעול.

קהלי יעד

התוכנה אידיאלית עבור עסקים שנחשבים גדולים, ובין היתר גם עבור עסקים שמתמקדים בראיית חשבון ובהנהלת חשבונות.

עלויות

על-פי הכתוב באתר התוכנה: "המחיר נקבע ע"י שני פרמטרים: מחיר חודשי קבוע לכל חברה וכמות התנועות החדשות שנרשמו באותו חודש. אין תשלום עבור רכישת המודלים, וכל המשתמשים רשאים להשתמש בכל המודולים".

כלכלית

תוכנת כלכלית מציעה את כל מה שעסק ממוצע עשוי להזדקק לו בכל הקשור לניהול חשבונות. מדובר בין היתר גם בהפקת דו"חות עסקיים, ניהול ספקים ולקוחות והפקת חשבוניות ובאופן כללי בשורה של כלים חכמים ופרקטיים. בין היתר ניתן לשלוח מייל מעוצב ללקוחות, לבדוק חובות בלחיצת כפתור, לאחד מספר מסמכים במייל אחד, לנהל ספקים ומחירונים, להגיש דו"חות מקוונים לרשויות המס, לתעד עסקאות, לנהל תיעוד הוצאות מפורט וברור – ועוד.

יתרונות התוכנה

יתרונות התוכנה

התוכנה מציעה מענה מעמיק למגוון תרחישים עסקיים וחשבונאיים.

קהלי יעד

כלכלית הינה תוכנת הנהלת חשבונות לעסקים קטנים ובינוניים.

עלויות

גרסא "בסיסית" – רישיון לשנה – 430 ₪ + מע"מ
גרסת "פרו" – רישיון לשנה – 450 ₪ + מע"מ
גרסת "פרו" – רישיון לשנתיים – 780 ₪ + מע"מ
גרסת "פרו" – רישיון ל-3 שנים – 1,050 ₪ + מע"מ

רמפלוס(לירם)

לצד הפעולות החשבונאיות הסטנדרטיות, תוכנת רמפלוס מציעה מערך פתרונות רחב, לרבות הפקת צ'קים וסליקה, ומאפשרת מנעד נרחב של התאמות עסקיות ועבודה מכל מקום (התוכנה מושתתת על ענן).

מעבר לכך נציין שתוכנת רמפלוס מסייעת להפיק שורה של דו"חות הכרחיים וצ'קים, מתחזקת ארכיון דיגיטלי, מאפשרת לבקר נתוני הנהלת חשבונות ביעילות, לרשום תקבולים, להשוות נתוני הכנסה מול אלו של השנה שעברה ולציין פקודות חדשות בלו"ז העבודה. מה עוד? התוכנה מסייעת לנהל מגוון משימות בזירה הדיגיטלית, מה שמקצר שורת מהלכים ומסייע לעסקים להתייעל.

יתרונות התוכנה

יתרונות התוכנה

השימוש בתוכנה אינטואיטיבי, ניתן לעבוד במקביל מול כמה מסכים ואף ניתן לבחור בין תוכנה חד-צידית לבין הנהלת חשבונות כפולה.

קהלי יעד

התוכנה מיועדת הן לעסקים קטנים והן לעסקים גדולים ובנויה לשימוש קל ונוח מצד מנהלי חשבונות, רואי חשבון ויועצי מס.

עלויות

יש צורך לפנות לחברה בכדי לקבל הצעת מחיר מותאמת-אישית

כספית

תוכנה חד-צידית לניהול חשבונות. ניתן לבחור לייצר דרכה חשבוניות בלבד או לחלופין להיעזר בה באופן כולל ומקיף. כמו כן, כיוון שהתוכנה מבוססת-ענן, ניתן לתפעל אותה מכל מקום (כל עוד יש חיבור פעיל לאינטרנט). מעבר לכך, אפשרי לשלוח דרכה חשבונות בכל שיטה רצויה (גם דרך וואטסאפ). התוכנה מסייעת לנהל מלאי, תומכת בהוראות קבע – ועוד.

כספית מציעה 3 מסלולים ייעודיים: מסלול בסיסי שמציע להפיק עד כ-500 מסמכים מדי חודש, ושכולל הזנת הוצאות, יצירת דו"ח למע"מ, חישוב מקדמות מס והפקת דו"ח רווח והפסד.

מסלול מתקדם שבין היתר כולל גם ניהול פריטים, שירותי מט"ח וטיפול בתשלומים דחויים.

ולבסוף קיים מסלול ייעודי הכולל את סך שירותי המערכת, לרבות חיובי זמן עבודה, טיפול בקבלות המיועדות לתרומה – ועוד (פונקציה המיועדת לעמותות ויועצים).

יתרונות התוכנה

יתרונות התוכנה

שירות לקוחות מעולה לצד מגוון מסלולים ייעודיים לבחירה.

קהלי יעד

כספית בענן: כספית המערכת הבסיסית – 36.90 ₪ לחודש
כספית+ – 48.90 ₪ לחודש
כספית+מלאי – 59.90 ₪ לחודש
כספית השולחנית: כספית – 399 ₪ + מע"מ לשנה
כספית+ – 559 ₪ + מע"מ לשנה
כספית+מלאי – 690 ₪ + מע"מ לשנה

עלויות

יש צורך לפנות לחברה בכדי לקבל הצעת מחיר מותאמת-אישית

תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת - תוכנת הנהלת חשבונות חינם – יש דבר כזה?

אם אתם מחפשים תוכנת הנהלת חשבונות חינמית, אז תדעו שכן – יש דבר כזה. YPAY אמנם חינמית אך תאפשר לכם לבצע מגוון רחב של פעולות הנחוצות לניהול העסק וניהול ספרי החשבונות שלו ומעקב אחר פעילות העסק, כולל גם הפונקציות הבאות:

 • הפקת חשבוניות מס ושליחתן ישירות למייל הלקוח
 • ביצוע מעקב עדכני וזמין אחר ההוצאות וההכנסות של העסק באמצעות מגוון סוגי מדדים
 • הפקת דוח שנתי למס הכנסה
 • הפקת דוח הצהרת הון
 • אפשרות למערכת סליקה אונליין

התוכנה מיועדת בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים המעוניינים לחסוך בעלויות הכרוכות בשירותי ראיית חשבון – וזאת מבלי לפגוע באיכות ניהול החשבונות של העסק. בנוסף לכך התוכנה מקלה ומייעלת את ניהול העסק. באמצעות YPAY ניתן לנהל באופן ידידותי, קל ופשוט את כל הקשור להנהלת החשבונות ולעשות זאת בכל שעה ומכל מקום בארץ ובעולם. אין צורך ברקע מקצועי בהנהלת חשבונות וכל מה שאתם צריכים הוא ידע בסיסי בהפעלת מחשב. במידה ונתקלתם בקושי בתפעול התוכנה – תוכלו לפנות למערך התמיכה של החברה.

כיצד לבחור תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת?

 כעת לאחר שסקרנו 5 תוכנות שונות החולקות ביניהן מספר יתרונות, מאפיינים וקווי דמיון, נעצור לציין שלא חסרות מגוון תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת נוספות, כגון תוכנת פייפרלס ותוכנת פינבוט.

המסקנה? צריך לקבל החלטה ולבחון את ההיצע באופן אישי. מכאן שאם אתם מבקשים להבין כיצד נכון לבחור את התוכנה האידיאלית ביותר עבורכם, אתם מוזמנים להתייחס ל-4 הפרמטרים הבאים:

 1. צרכים ספציפיים – חשוב להתחיל בלבדוק מהם הצרכים האישיים שלכם. זה אומר שיש לבדוק כמה סוגי מסמכים ואילו מסמכים אתם צריכים להפיק, האם אתם עובדים מול סוכנים, כמה עובדים בעסק צרכים הרשאה, באיזה אופן הם ואתם מעדיפים לעבוד (למשל דרך אפליקציה או שאולי חשוב שהמערכת "תשב" בענן) – ואלו שירותים נוספים נחוצים לכם. הנקודה היא שאין צורך לשלם עבור שירותים מיותרים – ואף מוטב לבחון האם קיימת תוכנה ייעודית לצרכים שלכם בכל הקשור לסוג העיסוק וסדר הגודל של העסק.
 2. עלות – ראשית יש לבדוק האם מערכת חינמית עשויה להספיק לכם. מעבר לכך מוטב לבדוק האם רכישת גישה לכל השנה (במקום לשלם מדי חודש) מזכה בהנחה, ואף מעבר לכך רצוי לבדוק האם החברה שנבחרה מציעה מסלול ייעודי ומשתלם יותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם.
 3. שירותים תומכים – אם אתם בוחרים להיעזר בתוכנת ניהול חשבונות, יש מצב טוב שתיבחרו להיעזר במגוון תוכנות תומכות, ועל-כן רצוי לבדוק האם החברה הרצויה יודעת להציע מגוון שירותים משלימים. מדוע? גם כי הרבה יותר נוח לעבוד מול חברה אחת בלבד וגם כי מדובר בהזדמנות לחסוך בהוצאות.
 4. העדפות אישיות – לא פעם תוכנות לניהול חשבונות מציעות ערך מוסף שנראה לכאורה שולי – אך בפועל יש לו משמעות פרקטית גדולה. כך למשל זו יכולה להיות היכולת לעצב את המסמכים השונים (מה שמאפשר לחזק את המיצוב העסקי). זו יכולה להיות מערכת שמסייעת לתקשר עם הלקוחות ישירות דרך הוואטסאפ. זו יכולה להיות אוטומציה שמסייעת לחסוך זמן. זו יכולה להיות יכולת התממשקות למגוון שירותים משלימים באופן אוטומטי – ועוד.

המדריך המלא לבחירת תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת

בעולם העסקי הסבוך והדינמי של ימינו אנו, ניהול העניינים הפיננסיים עבר אבולוציה מרשימה – הוא התפתח מניהול מסורבל וידני של ספרי חשבונות עבי כרס לכדי פתרונות תוכנה דיגיטליים מבוססי אלגוריתמים מתוחכמים. כיום, כל בר דעת מכיר בכך שעבודה עם תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת היא בסיס חיוני לביצוע כל הפעולות הפיננסיות שבעל עסק עשוי להיתקל בהן, ומציעה שלל יתרונות רבי ערך כמו אוטומציה, דיוק ותובנות אסטרטגיות משמעותיות. 

במדריך מקיף זה, נצא למסע מעמיק בעולם התוכנות להנהלת חשבונות, נחקור את חשיבות התוכנות בעולם העסקי, נסקור מספר תוכנות מוכרות ומומלצות, ונדריך אתכם כיצד לבחור בתוכנת הנהלת חשבונות מומלצת שתתאים למערך הצרכים של העסק שלכם.

תוכנה להנהלת חשבונות – מה היא עושה ומדוע היא נחוצה?

 
תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת היא הרבה מעבר לספר הנהלת חשבונות דיגיטלי – היא נכס אסטרטגי משמעותי לעסקים אשר מבקשים להתנהל בצורה פשוטה ומהירה, ולשמור על יציבות פיננסית ועל יתרון תחרותי. 
 
בעיקרון כל תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת מתייחדת בכך שהיא מייעלת תהליכים פיננסיים, מבצעת אוטומציה של משימות תקציביות שחוזרות על עצמן, ומאפשרת לבצע באופן מידי את כל המהלכים הכספיים הרלוונטיים לעסק – תיעוד מסמכים, שליחת טפסים והפקת מגוון דו"חות כלכליים כמו קבלות, חשבוניות, שעות נוספות והוראות קבע. 

יתרונות עם תוכנת הנהלת חשבונות:

 
 • שיפור היעילות והפרודוקטיביות – תהליכי הנהלת חשבונות ידניים כרוכים בעבודת נמלים דקדקנית ומתישה. תוכנת הנהלת חשבונות דיגיטלית מייתרת את הצורך בהזנה ידנית של נתונים, עושה אוטומציה של משימות שגרתיות ומשפרת את המהלכים הכלכליים. במובן זה, התוכנה לא רק מסייעת לחסוך בזמן יקר, אלא גם מגבירה את הפרודוקטיביות בכך שהיא מאפשר לעובדים להתמקד בפעילויות עם ערך מוסף ולא במשימות אדמיניסטרטיביות.
 •  הבטחת דיוק ומהימנות – הנהלת חשבונות ידנית היא מלאכה מורכבת, אשר מזמינה טעויות אנוש, אי סדר ואובדן של מסמכים רלוונטיים. לעומת זאת, תוכנת הנהלת חשבונות שמבוססת על אלגוריתמים מתקדמים מבטיחה דיוק בהזנת נתונים, בחישובים ובדיווחים, באופן שמטפח יחסי אמון מול הלקוח והרשויות.
 • עמידה בדרישות הדין – תמרון בנוף המורכב של חוקי מס, תקנות ודרישות דיווח עשוי להיות מרתיע למדי, בעיקר עבור עסקים קטנים. תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת מפשטת את העמידה בכללים על ידי אוטומציה של חישובי מס, הפקת דוחות כספיים מדויקים והבטחת עמידה בהנחיות הרגולטוריות. כך ניתן למנוע קנסות יקרים ובעיות משפטיות.
 • תובנות אסטרטגיות – בסביבה העסקית התחרותית של ימינו, קבלת החלטות מבוססת נתונים היא הכרחית להצלחה. תוכנת הנהלת חשבונות מספקת יכולות דיווח מקיפות וכלי ניתוח בזמן אמת שמאפשרים לבעל העסק לקבל תובנות מעשיות לגבי ביצועים פיננסיים, מגמות שוק והזדמנויות עסקיות. זהו בהחלט מנוע לצמיחה, לחדשנות ולרווחיות.

תוכנות הנהלת חשבונות מומלצות לניהול עסק

 
תוכנת ריווחית – תוכנת ריווחית היא אחת מהתוכנות הוותיקות והמוערכות בתחום הנהלת החשבונות. בין היתר, התוכנה מאפשרת להפיק חשבוניות מס, להנפיק תעודות משלוח, להפיק קבלות ועוד. מעבר לכך, התוכנה מאפשרת ביצוע של מגוון פעולות משלימות, כמו ניהול מלאי, מעקב אחר תשלומים של ספקים וכמובן מעקב אחר גבייה מלקוחות – עקב האכילס של לא מעט עסקים. יתרון משמעותי של תוכנת ריווחית הוא פונקציית הנהלת החשבונות הכפולה, אשר מסדירה פעולות הן ביחס לצד המעניק והן ביחס לצד המקבל, באופן שמקבל על בניית מאזן דו"חות כספיים.
יתרונות התוכנה – התוכנה מציעה שורה של פונקציות משלימות.
קהלי יעד – ריווחית פונה לקהל יעד מגוון, כולל עצמאיים ועסקים קטנים ובמקביל גם חברות גדולות.
עלויות –  ריווחית ONLINE 980 ₪ + מע"מ; ריווחית שכר 1,100 ₪ + מע"מ במקום 1,600 ₪ + מע"מ לשנה הראשונה; ריווחית מסופונים 998 ₪ + מע"מ לרישיון; ריווחית הזמנות אונליין – מערכת הזמנות B2B החל מ-99 ₪ לחודש + מע"מ; ריווחית עורכי דין 690 ₪ + מע"מ לשנה.
 
תוכנת חשבשבת – חשבשבת היא מערכת המידע לניהול עסקי הגדולה והוותיקה בישראל, אשר מספקת פתרון מקיף לפעילות הארגונית בכל תחומי הליבה של העסק. חשבשבת מציעה פתרונות עם בקרה קפדנית לצורך ניהול כל הפעולות הפיננסיות של העסק, בהתאם להוראות ולתקנות של רשות המיסים. בנוסף לכך, חשבשבת מפעילה מודולים מתקדמים בחקר ביצועים לניהול רכש, נותנת פתרונות יעילים לאורך כל שרשרת האספקה ללקוח (לרבות בתחום הייצוא והייבוא), מאפשרת תכנון וניהול תהליכי ייצור ומנהלת את המידע לגבי הלקוח והתקשורת עימו בשלבי השיווק, המכירה והשירות.
יתרונות התוכנה – מערך תמיכה איכותי ומגוון שירותים חשובים ותומכים המרוכזים במקום אחד ונוח לתפעול.
קהלי יעד – התוכנה אידיאלית עבור עסקים גדולים, ובפרט עבור עסקים שמתמקדים בראיית חשבון ובהנהלת חשבונות.
עלויות – המחיר נקבע ע"י שני פרמטרים: מחיר חודשי קבוע לכל חברה וכמות התנועות החדשות שנרשמו באותו חודש.
תוכנת כלכלית –  תוכנת כלכלית מציעה את כל מה שעסק ממוצע עשוי להזדקק לו בתחום הנהלת החשבונות – הפקת דו"חות עסקיים, ניהול ספקים ולקוחות, הנפקת חשבוניות וכיוצא בזאת. בין היתר המערכת מאפשרת לשלוח מיילים מעוצבים ללקוחות, לבדוק חובות בלחיצת כפתור, לאחד מספר מסמכים במייל אחד, לנהל ספקים ומחירונים, להגיש דו"חות מקוונים לרשויות המס, לתעד עסקאות, לנהל תיעוד הוצאות מפורט וברור ועוד.
יתרונות התוכנה – התוכנה מציעה מענה מקיף למגוון תרחישים עסקיים וחשבונאיים.
קהלי יעד – כלכלית הינה תוכנת הנהלת חשבונות המיועדת לעסקים קטנים ובינוניים.
עלויות – גרסא "בסיסית" –  רישיון לשנה – 430 ₪ + מע"מ; גרסת "פרו" – רישיון לשנה – 450 ₪ + מע"מ; גרסת "פרו" – רישיון לשנתיים – 780 ₪ + מע"מ; גרסת "פרו" – רישיון ל-3 שנים – 1,050 ₪ + מע"מ.
 
תוכנת רמפלוס (לירם) – לצד הפעולות החשבונאיות הסטנדרטיות, תוכנת רמפלוס מציעה מערך פתרונות מקיף, לרבות הנפקת צ'קים וסליקה, ומספקת מנעד רחב של התאמות עסקיות ועבודה מכל מקום בעולם, בהיותה מבוססת ענן. 
מעבר לכך, התוכנה מסייעת להפיק שורה של דו"חות הכרחיים, מתחזקת ארכיון דיגיטלי, מאפשרת לבקר נתוני הנהלת חשבונות ביעילות, לרשום תקבולים, להשוות נתוני הכנסה עדכניים מול אלו של השנה שעברה ולציין פקודות חדשות בלו"ז העבודה. 
יתרונות התוכנה – השימוש בתוכנה אינטואיטיבי וידידותי למשתמש. ניתן לעבוד בתוכנה מקביל מול כמה מסכים, ואף לבחור בין תוכנה חד-צידית לבין הנהלת חשבונות כפולה.
קהלי יעד – התוכנה מיועדת הן לעסקים קטנים והן לעסקים גדולים ובנויה לשימוש קל ונוח מצד מנהלי חשבונות, רואי חשבון ויועצי מס.
עלויות – יש צורך לפנות לחברה בכדי לקבל הצעת מחיר מותאמת אישית
 
תוכנת כספית – תוכנת כספית היא תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת חד-צידית מבוססת ענן לניהול חשבונות. היא מאפשרת להנפיק חשבוניות, ולשלוח אותן דרך מגוון פלטפורמות, לרבות וואטסאפ. מעבר לכך, התוכנה מסייעת לנהל מלאי ותומכת בהוראות קבע. 
כספית מציעה 3 מסלולים ייעודיים: מסלול בסיסי שמציע להפיק עד כ-500 מסמכים מדי חודש, ושכולל הזנת הוצאות, יצירת דו"ח למע"מ, חישוב מקדמות מס והפקת דו"ח רווח והפסד; מסלול מתקדם שבין היתר כולל גם ניהול פריטים, שירותי מט"ח וטיפול בתשלומים דחויים; ולבסוף מסלול ייעודי הכולל את סך שירותי המערכת, לרבות חיובי זמן עבודה, טיפול בקבלות המיועדות לתרומה וכדומה. 
יתרונות התוכנה – שירות לקוחות מעולה לצד מגוון מסלולים ייעודיים לבחירה.
קהלי יעד – כספית בענן: כספית המערכת הבסיסית – 36.90 ₪ לחודש; כספית+ – 48.90 ₪ לחודש; כספית+מלאי – 59.90 ₪ לחודש; כספית השולחנית: כספית – 399 ₪ + מע"מ לשנה; כספית+ – 559 ₪ + מע"מ לשנה; כספית + מלאי – 690 ₪ + מע"מ לשנה.
עלויות – יש צורך לפנות לחברה כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת-אישית.
 
תוכנת חשבונית ירוקה – חשבונית ירוקה היא תוכנת הנהלת חשבונות המאושרת על ידי רשות המיסים לכל סוגי העוסקים. התוכנה מאפשרת ללקוחותיה ליהנות ממגוון כלים מתקדמים אשר הופכים את הצדדים האפורים של הנהלת החשבונות למלאכה קלילה ומעשית. בין היתר, התוכנה מאפשרת להפיק חשבוניות מעוצבות, לייצא הצעות מחיר, לצפות בדו"חות עסקיים ולעדכן קבלות דרך הוואטסאפ. כמו כן, התוכנה כוללת מגוון כלים מתקדמים לקבלת תשלום מלקוחות, לרבות סליקה, דפי מכירה, לינקים לתשלום והוראות קבע. מעבר לכך, התוכנה תומכת באוטומציות באמצעות API, אינטגרציות ו-Webhooks.
יתרונות התוכנה – חשבונית ירוקה מעניקה שירות תמיכה אנושי בצ'אט ובמייל, ומפעילה מערכת מעוצבת וידידותית למשתמש. בנוסף, ההרשמה הראשונית מאפשרת ליהנות מחודש התנסות ללא עלות.
קהלי ידע – עצמאים פטורים ומורשים, חברות ועמותות אשר מעוניינים לייעל את תהליכי הניהול, התשלום והגבייה בעסק.
עלויות – חשבונית ירוקה מציעים 4 מסלולי תשלום שונים, בהתאם להיקף הפעילות של העסק, החל מ-29 ש"ח בחודש. 
 
תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת – ללא עלות – אם אתם מחפשים תוכנת הנהלת חשבונות חינמית, אז דעו לכם שיש דבר כזה – תוכנת YPAY  החינמית מאפשרת לכם לבצע מגוון רחב של פעולות הנחוצות לניהול הפיננסי של העסק, מכל מקום בעולם. בין מגוון הפונקציות המוצעות, ניתן למנות את אלו הבאות:
הפקת חשבוניות מס ושליחתן ישירות למייל הלקוח.
ביצוע מעקב עדכני אחר ההוצאות וההכנסות של העסק באמצעות מגוון סוגי מדדים.
הפקת דו"ח שנתי למס הכנסה.
הפקת דוח הצהרת הון.
הפעלת מערכת סליקה אונליין.
התוכנה מיועדת בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים, ללא רקע פיננסי מקצועי, המעוניינים לחסוך בעלויות הכרוכות בשירותי ראיית חשבון, וזאת מבלי לפגוע באיכות הנהלת החשבונות של העסק. 

איך אדע באיזו תוכנת הנהלת חשבונות לבחור?

 
בחירת תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת עבור העסק הספציפי שלכם דורשת התייחסות מדוקדקת למערך רחב של גורמים רלוונטיים, לרבות:
 
 • צרכי העסק – העריכו את גודל העסק ואת היקף הלקוחות ביחס למקובל ענף, וחשבו על הדרישות הייחודיות שהעסק שלכם נדרש לעמוד בהן מבחינה פיננסית. בין היתר, בדקו אילו מסמכים אתם נדרשים להפיק, אם אתם עובדים מול סוכנים חיצוניים, כמה עובדים בעסק זקוקים להרשאה, מהי צורת האחסון המועדפת עליכם (אחסון מקומי או ב"ענן")  ועוד. כך, תוכלו להבין אם אתם זקוקים לתוכנת הנהלת חשבונות בסיסית, כמו תוכנת YPAY החינמית, או תוכנה מורכבת יותר כמו ריווחית.
 • העדפות אישיות – לא פעם תוכנות לניהול חשבונות מציעות ערך מוסף שנראה על פניו שולי, אך בפועל יש לו משמעות פרקטית גדולה מבחינת נוחות ויעילות. כך למשל זו יכולה להיות פונקציה עיצובית, שמאפשרת לחזק את המיתוג העסקי, מערכת שמסייעת לתקשר עם הלקוחות ישירות דרך הוואטסאפ באופן שמייעל את שירות הלקוחות, פיצ'ר של התממשקות למגוון שירותים משלימים וכיוצא בזאת.
 • עלויות שימוש – ראשית, בדקו אם מערכת חינמית עשויה להספיק לכם. ככל שלא, בדקו את מסלולי התשלום שמציעות התוכנות השונות. קחו בחשבון כי לעיתים רכישת גישה לכל השנה מזכה בהנחה ביחס לתשלום חודשי. מעבר לכך, בדקו אם החברה שנבחרה מציעה מסלול מימון ייעודי ומשתלם יותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם.
 • חוויית משתמש ותמיכה – העדיפו ממשקים ידידותיים למשתמש, שמבטיחים זרימת עבודה אינטואיטיביות ושירותי תמיכת לקוחות מקיפים, כדי להקל על הטמעת המערכת ולהבטיח שימוש נעים.
 • שיקולי רגולציה – יש להקפיד לבחור בתוכנת הנהלת חשבונות מומלצת המאושרת לשימוש על פי חוק. ככל שאתם מעוניינים לוודא שהתוכנה המועדפת עליכם אכן כשרה לשימוש כדין, בקשו מהמפעילים העתק של תעודת הרישום וודאו שהתעודה עומדת בתוקף.

התייעלות פיננסית עם Mind Your Biz

 
אין ספק כי תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת היא אבן יסוד קריטית בפעילות העסקית המודרנית, אשר מציעה יעילות, דיוק ותובנות אסטרטגיות חשובות. באמצעות תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת ואימוץ גישה אסטרטגית נבונה לניהול פיננסי, עסקים יכולים להתחיל ייעל את התפעול היום יומי, להשיא את התפוקות, להפחית סיכונים ולנצל את מלוא הפוטנציאל הפיננסי שלהם בנוף העסקי התחרותי של היום. 
 

חשוב לבחון מה רצוי  – ובאותה הנשימה לבחון גם מה מצוי. מומלץ לערוך השוואה תוך התמקדות בסך הפרמטרים שמגיעים עם החבילה, וכמובן שגם חשוב לוודא שמדובר בתוכנת הנהלת חשבונות מומלצת – המלצות אותנטיות אומרות לא מעט!

4/5 - (4 votes) - באיזו מידה הכתבה סייעה לך?
למאמרים נוספים באותו נושא:
דילוג לתוכן