נוודים דיגיטליים – לנהל עסק מכל מקום בעולם

נוודים דיגיטליים

מאמר באדיבות Fiverr

קבלו 10 טיפים מאת סם לליברט (Sam Laliberte ), שחייה ככה כבר שנים

לאחר שנתיים בהן אנשים לא נסעו לטייל בעולם, הרבה בוחנים כעת את האפשרות של עבודה מרחוק תוך כדי טיול והופכים להיות "עובדים מכל מקום" או נוודים דיגיטליים.

 

מחקר של Fiverr ו-Lonely Planet מראה ש-60% מה"עובדים מכל מקום" עובדים במשרה מלאה, ו-40% אף דיווחו שהרוויחו יותר מאשר מה שהרוויחו לפני כן.

סם לליברט, מומחית לפודקאסטים בת 30, סיגלה לעצמה את שיטת העבודה הזו כבר בשנת 2016, לאחר שהרגישה כי אורח חייה הופך אותה לעצובה ועייפה. לכן החליטה לעזוב את העבודה המשרדית, ולצאת למסע. מאז היא חיה כנוודית דיגיטלית, מטיילת במדינות שונות ומתפרנסת דרך הפלטפורמה של פייבר.

בין אם אתם עצמאיים או שכירים, אלו הטיפים של סם לעבודה בזמן טיול:

1. הכירו את יוקר המחייה 

עבודה מכל מקום בעולם אמורה להיות מהנה. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להיות לחוצים לגבי כסף. לכן חשוב מאוד להכיר את עלויות המחייה במדינה שבה בחרתם לשהות. קחו בחשבון את עלויות הלינה שלכם, מחיר ארוחה ממוצעת, תחבורה ואפילו מחיר הבירה – שכן אלה יכולים להשתנות מאוד ממקום למקום. למשל, כשטיילתי בדרום אמריקה, הופתעתי עד כמה יקרה קוסטה ריקה ביחס לגואטמלה. ברגע שתבינו כמה זמן הכסף שלכם יכול להקנות לכם במקום בו אתם שוהים, תוכלו לתקצב בהתאם.

2. זכרו את הבדלי השעות

קחו בחשבון את אזור הזמן בו הלקוחות שלכם נמצאים. חלק מהלקוחות עשויים להתחיל את היום שלהם כשאתם הולכים לישון ולכן חשוב לדעת את אזורי הזמן שהם עובדים בהם כדי לתקשר מולם בשעות העבודה המתאימות להם (ולא למשל לשולח מיילים בשעות הלילה). ישנן מספר פלטפורמות שיכולות לעזור עם קביעת פגישות על פני אזורי זמן שונים. זה יסייע לכם להפסיק את יום העבודה בשעה סבירה ולהשאיר זמן לטייל ולחקור את המדינה בה אתם מבקרים.

3. הקפידו על לוח זמנים קבוע

היופי בלהיות נווד דיגיטלי הוא שאתם רואים את העולם. עם זאת, לא תוכלו לראות הרבה ממנו אם לא תקפידו על שעות העבודה שלכם. גיליתי שאין תמריץ גדול יותר לעבוד ביעילות מאשר לעבוד ממיקום מדהים, אך מאוד קל להישאב לעבודה מעבר לשעות המוקצבות לכך אם לא מתכננים את לוח הזמנים כראוי. קבעו לוח זמנים – והיצמדו אליו. היתרונות של זה יהיו ברורים לכם מהר מאוד.

4. בחרו מקומות עם אינטרנט אלחוטי חזק

כעובדת מכל מקום, רוב העבודה היא מקוונת. זו הסיבה שכאשר בוחרים מקום לינה, wifi חזק הוא חיוני. כדאי לוודא עם המארח ב- Airbnb או המלון שלכם את איכות האינטרנט מראש, ולעיתים יש צורך בתוספת תשלום. אתם יכולים גם להשתמש בחללי עבודה משותפים עם חיבור Wifi – זו גם דרך מעולה ליצור קשרים ולהכיר אנשים חדשים.

5. 'ויזת נוודים דיגיטליים"

מאז הקורונה, הרבה מדינות מארחות החלו להנפיק "ויזת נוודים דיגיטלית". הויזה הזו מאפשרת ל"עובדים בכל מקום" לשהות זמן רב יותר במדינה שבחרו בה, מאשר ויזת תייר רגילה. סביר להניח שתוכלו לקבל אותה אם תוכיחו שיש לכם הכנסה יציבה. אין צורך לפתוח חשבון בנק או לשלם מיסים, דבר שבדרך כלל נדרש ממי שנשאר לאורך זמן במדינה מסוימת. ישנן דרישות ויזה שונות לכל מדינה ולכן חשוב להכין שיעורי בית לפני שאורזים את המזוודות.

6. שמרו על עצמכם ועשו ביטוח בריאות בינלאומי

מיותר להסביר כמה חשוב לעשות ביטוח בריאות בינלאומי כשעובדים מחו"ל. אתם כנראה תרצו לחוות חוויות קצת יותר אקסטרימיות, אולי פעילויות ספורט שונות אז כדאי שהביטוח יכסה את כל הצדדים האלו גם כן וכמובן ייתן לכם את השקט הנפשי שאתם מכוסים מבחינה כספית במידה וחלילה תחלו או תהיו מעורבים בתאונה.

7. קבעו את המיקום על סמך אירועים חשובים ביומן

היתרון של עבודה מכל מקום הוא שאתם יכולים להשתתף באירועים חשובים של יקיריכם מבלי לדאוג שניצלתם יותר מדי ימי חופשה.

השנה יש לי 3 חברים שמתחתנים בקנדה, שיקגו ופורטוגל. רשמתי את המועדים החשובים האלה ביומן שלי והשתמשתי בהם כמו עוגנים כשהחלטתי מאיזה מקום בעולם אעבוד.

כמו שאומר הפתגם העתיק, ​צריך לעבוד כדי לחיות, לא לחיות כדי לעבוד. החיים קצרים מכדי לפספס את החתונה של החברים הכי טובים.

8. אורח חיי ה- Slowmad

אנשים רבים, שרק התחילו באורח החיים של נוודים דיגיטליים, מנסים לראות כמה חותמות הם  יכולים לאסוף בדרכון שלהם. זו אחת הטעויות הגדולות שאתם יכולים לעשות. מעבר תכוף מדי ממדינה למדינה עלול  להפריע בעבודה שהיא המפתח לאורח החיים הזה. אני הבנתי שהשהייה במקום אחד למשך חודש לפחות, או באופן אידיאלי, 3 חודשים זה הזמן המדויק. באופן זה אתם גם מבססים קצב עבודה וגם זוכים להיות חלק מהקהילה המקומית.

המקומות שאתם רוצים לבקר בהם לא הולכים לשום מקום, אז קחו את הזמן.

9. בדקו את המסגרות החינוכיות באזור

מאז הקורונה, עולם העבודה והאופן בו אנשים בוחרים לעבוד ולחיות השתנה. אורח החיים הנוודי אינו מוגבל יותר לרווקים ורווקות בעלי אמצעים בשנות ה-20 המוקדמות של חייהם, אלא הפך לאורח חיים נורמטיבי עבור חתך גדול של האוכלוסייה, ביניהם גם הורים לילדים. הורים צריכים לקחת בחשבון בבחירת היעד את המסגרות עבור הילדים. בדקו איזה מסגרות יש, האם יש שירותי חינוך טובים והאם בחרתם באזור בטוח לגור בו בכדי שהמסע שלכם יטיב עם כל בני המשפחה.

10. הטילו ספק בתירוצים שלכם

תמיד יש תירוץ למה זה לא יעבוד ולמה לא להפוך ל"עובד בכל מקום": חיית מחמד, בית, מכונית וכו. גם לי יש את כל אלו ואני עדיין מצליחה לגרום לזה לעבוד. תמיד יהיה מישהו שישמח לשמור לכם על חיית המחמד, ישכור את הבית ומקום להחנות את הרכב שלכם. אם אתם באמת רוצים להיות נוודים דיגיטליים, אתם תצליחו לגרום לזה לקרות. הכל תלוי בגישה.

4/5 - (1 vote) - באיזו מידה הכתבה סייעה לך?
למאמרים נוספים באותו נושא:
דילוג לתוכן