עושים קונקשן: האם Supermetrics עדיין הקונקטור הטוב בשוק?

מערכת CRM

עושים קונקשן: השוואה בין Supermetrics ל-Power My Analytics – הכח העולה בשוק

הקונקטור Supermetrics הוא כנראה הפופולארי ביותר מבין ה-Data Source Connectors המוצעים בשוק. נשאלת אפוא השאלה – האם מדובר באופציה היעילה והמשתלמת ביותר, או שישנה חלופה זולה ויעילה יותר בשוק, שעושה את אותה העבודה בעלות פחותה? שאלה טובה. בואו נבדוק יחד מהי התשובה.

חיבור דאטה סטודיו לפייסבוק אדס + חיבור אקסל לפייסבוק אדס

נתחיל בלהסביר מהם בדיוק קונקטורים. אלו הן תוכנות שמאפשרות למשתמשים לייצא דאטה ממקורות ופלטפורמות גדולות ומוכרות, כמו למשל Facebook Ads, Google Ads, Taboola ו-Outbrain היישר אל תוך אפליקציות שמנתחות את המידע ומציגות אותו באופן נגיש וברור, ולעיתים גם באופן ויזואלי וצבעוני, כמו Google Data Studio או לחילופין Microsoft Excel ו-Google Sheets.

הבדל ראשון: צורת העבודה

ישנו הבדל טכני בצורת העבודה של שתי התוכנות. סופרמטריקס מקשרת באופן ישיר בין מקורות המידע לבין כלי ניתוח המידע, בעוד Power My Analytics שואבת את המידע ממקורות המידע ומאחסנת אותו בשלב ראשון על השרת הפרטי שלה. לאחר שהדאטה נמצאת בשרת, התוכנה מזינה אותו לצורך הדוגמא ל-Google Data Studio ומסיימת את הצד שלה בסיפור.

יש כאן יתרון מסוים עבור Power My Analytics, מכיוון שאם אחד מה-APIs נופל, כמו למשל ה-API של פייסבוק, הדאטה שלכם עדיין נותרת זמינה. בגלל שכך Google Data Studio גם לא צריכה להתחבר ל-APIs, פעולת ייצוא והעברת המידע בין המקורות עשויה להיות מהירה יותר.

הבדל שני: מקורות מידע (Data Sources)

מקורות מידע הם האתרים, הפלטפורמות השיווקיות והאפליקציות שמהם נשאב המידע שיעבור פענוח, ניתוח, דיווח והמחשה ויזואלית בכלי הנבחר. לשתי התוכנות שבהן עסקינן יש יתרון קל, כל אחת בדרכה, כשמדובר בהתממשקות וייצוא מידע ממגוון מקורות המידע:

  • Supermetrics מאפשרת חיבור למעל ל-70 מקורות מידע שיווקיים שונים
  • Power My Analytics מאפשרת חיבור למעל ל-35 מקורות מידע שיווקיים שונים, כולל פייסבוק אדס, לינקדאין, מייל צ'ימפ, שופיפיי, אמאזון – ועוד. יתרה מכך, Power My Analytics מצהירים באתר שלהם שאם ישנו מקור שאתם צריכים לייצא ממנו מידע, ואינו נתמך על ידם בשלב זה, הם יוכלו לבנות עבורכם את הקישור במיוחד – אז כדאי לבדוק את זה איתם.
  • ישנם מספר מקורות מידע שאינם נתמכים על ידי Supermetrics, אך כן נתמכים על ידי Power My Analytics, לרבות Amazon, eBay ו-TripAdvisor.

כדאי לבדוק את רשימת המקורות המלאה ולוודא שהמקורות שמהם אתם צריכים לייצא מידע אכן נתמכים על ידי התוכנה, בין אם מדובר ב-Supermetrics או ב-Power My Analytics. כל עוד מקורות המידע שאיתם אתם עובדים נתמכים על ידי 2 התוכנות כאחד, אין משמעות מבחינה זאת לשאלה באיזו תוכנה תבחרו.

ההבדל המרכזי: המחיר

בשנה-שנתיים האחרונות נסק המחיר של Supermetrics עד-כדי-כך שהחל החיפוש אחר חלופה זולה ויעילה יותר. הקונקטור Power My Analytics מציע מחיר זול יותר ושיטת תמחור נוחה יותר לקהל המשתמשים. את התמחור המלא של שתי התוכנות תוכלו למצוא כאן עבור Supermetrics ו-כאן עבור Power My Analytics.

 

נבחן כעת שתי תוכניות מקבילות: תוכנית Pro של Power My Analytics ותוכנית Essentials של Supermetrics, המבוססת על חיבור ועבודה עם Google Data Studio:

  תוכנית Pro של Power My Analytics תוכנית Essentials של Supermetrics
מקורות מידע ללא הגבלה עד 9
מספר חשבונות פרסום 20 10
משתמשים (יוזרים) 3 1
עלות 74.95 דולר לחודש 99 אירו לחודש

כמו שניתן לראות בבירור, התוכנית המוצעת של Power My Analytics היא נוחה ומרווחת יותר, מעניקה יותר אפשרויות ובהחלט זולה יותר בפער משמעותי. פערי המחיר רק עולים כשבוחנים את התוכניות היקרות והמורחבות יותר שמציעות שתי התוכנות.

הכח העולה בתחום 

שתי האופציות איכותיות ויעשו עבורכם עבודה טובה ונאמנה בחיבור בין מקורות ופלטפורמות מידע לבין אפליקציות וכלים לניתוח, דיווח והמחשת נתונים. שתיהן מצוינות ויעילות עבור סוכנויות דיגיטל מכיוון שהן מאפשרות להן לחבר דוח אחד ומרוכז להרבה חשבונות פרסום של לקוחות וליצור דאשבורד למעקב.

עד לא מזמן Power My Analytics היה הקונקטור הפחות מוכר בישראל, בעוד ה-Supermetrics היה הפופולארי ביותר – ממש כמו במדינות רבות אחרות בעולם. מאז עליית המחירים הניכרת של Supermetrics, משווקים וסוכנויות פרסום ושיווק דיגיטלי עוברים להשתמש ב-Power My Analytics. מדובר בקונקטור שמציע את כל מה שהם ואתם צריכים בעלות נמוכה באופן משמעותי ביחס ל-Supermetrics, ובאופן כללי בעלות נוחה מאוד, כך שבהחלט לא מפתיע שמדובר בכח העולה בתחום.

לבדיקת המחירים התחרותיים של Power My Analytics

באיזו מידה הכתבה סייעה לך?
למאמרים נוספים באותו נושא:
דילוג לתוכן