מצאתם רואה חשבון בנתניה? הימנעו מטעויות!

רואה חשבון בחדרה

כידוע, רצוי לבחור רואה חשבון שנמצא בקרבתכם, כך שיתאפשר להיפגש עמו בקלות, לסמוך עליו שיכיר את סך ההטבות והחוקים המקומיים, להיעזר בקשרים שלו וכדומה.

מצד שני, כדי להפיק את המרב משירותיו של רואה חשבון, חשוב לדעת כיצד מתנהלים מולו לאורך הדרך, ואף חשוב לדעת מאילו טעויות (שמאוד קל ליפול אליהן) מוטב להימנע. מכאן שאם מצאתם רואה חשבון בנתניה ומבקשים לרוץ עמו למרחקים ארוכים (ומוצלחים), מוזמנים להקדיש 2 דק', כאלו שעשויות להתגלות כסופר חשובות. שנתחיל?

3 טעויות נפוצות שמוטב להימנע מהן

  • ראש קטן – כידוע, בעלי עסקים מוצפים במשימות, ועל כן נוטים לחשוב שאם הם מצאו רואה חשבון בנתניה שמגיע עם המלצות, הם יכולים להוריד רגל מהגז – הוא כבר יפעל עבורם. כאן ראוי לחדד שגם אם פונים אל רו"ח מדהים ובעל המלצות, עדיין חשוב לוודא שנמצאים בתמונה. בין היתר זה אומר להעביר לו את סך החשבוניות, כך שאם יש חשבונית חסרה, אל תצפו שהוא יזכיר לכם יותר מפעם אחת – קחו אחריות מלאה!

עוד דוגמה? רו"ח אחראי על כל מה שנוגע לתשלומי מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ, אך יחד עם זאת רצוי לוודא שמבצעים תשלומים רק לאחר שאתם בעצמכם עברתם על סך הדו"חות. הרעיון הוא לא לסמוך על הרו"ח בעיניים עצומות, וזאת כיוון שבקלות עשויות לצוץ שגיאות, כאלו שרק אתם יכולים להבחין בהן.

  • לא מעדכנים מקדמות – עוד שגיאה נפוצה, נוגעת למקדמות. אומנם רואה החשבון הוא זה שמסייע בתחילת השנה להבין מה תהיה המקדמה (בהתאם לתחזית שנתית), אך אתם כבעלי העסק נדרשים לשים לב מדי רבעון האם המקדמה עדיין תקפה. אם כדי לא לשלם יתר על המידה (ניתן להיעזר באותם סכומים עבור מטרות עסקיות) ואם כדי להימנע מהפתעה שלילית בתזרים השנתי.
  • שגר ושכח – הרבה מתושבי העיר והסביבה משקיעים מאמצים במציאת רואה חשבון בנתניה, וזאת כדי שבעת הצורך יזכו לקיים פגישה נוחה ומהירה. עם זאת, בעת שגרה, רבים מהעסקים נרדמים בשמירה. נמנעים מלקיים פגישה תקופתית עם רו"ח, ובכך מפספסים מגוון הזדמנויות לחסוך בהוצאות ובמקביל לייעל את הכדאיות העסקית. חשוב להבין שלפחות מדי חצי שנה רצוי להיפגש עם רו"ח, וזאת כדי לייעל מהלכים עסקיים, לדון אודות מזעור תשלומי מס הכנסה, לבחון אופציות עסקיות וכדומה.

כך תבחרו נכונה רואה חשבון

לצד הימנעות מטעויות שנוטות לצוץ במהלך השירות, גם יש מספר טעויות שמבצעים בשלבי הבחירה, ועל כן נעצור להרחיב.  ובכן, ראשית יש להבין שלא כך הנוצץ זהב. קיבלתם המלצות מדהימות אודות רואה חשבון בנתניה, אך חשים שהתקשורת הבין-אישית אינה טובה? חפשו אחר רו"ח אחר. מצאתם רו"ח שמציע עלות נמוכה, אך אינו כולל שורה של שירותים נחוצים? המשיכו לחפש. קיבלתם המלצה אודות רו"ח מעולה עבור עסק גדול, אך אתם עסק קטן? ייתכן שאותו רו"ח אינו מדויק עבורכם. הרעיון הוא לא למהר לסגור עסקה. השקיעו זמן ומחשבה, זה עשוי להשתלם לכם!

הסוד שמאחורי שיתוף פעולה מוצלח עם רואה חשבון בנתניה

לסיכום נציין שבחירת רואה חשבון היא בהחלט החלטה חשובה, אך כדי להבטיח שיתוף פעולה מוצלח חשוב להימנע מראש מטעויות ולהשקיע בהתנהלות נוכחת לאורך הדרך. אל תתביישו להציף שאלות, לתאם פגישות ולהציב דרישות. אל תתפשרו על תקשורת טובה ותיקחו כל המלצה בעירבון מוגבל. בהצלחה!

באיזו מידה הכתבה סייעה לך?
למאמרים נוספים באותו נושא:
דילוג לתוכן