כך תתנהלו מול רואה חשבון בקריות שמתאים למידות העסק שלכם!

מחירון רואה חשבון

כידוע, בחירה של רואה חשבון הינה החלטה בעלת חשיבות עליונה. רואה חשבון מהווה כח עזר חיוני חסר תחליף. רו"ח אחראי על ניהול תקין של כספים, על יישור קו מול רגולציות, על מתן ייעוץ פיננסי, על ניהול שגרה כלכלית ועל התייעלות שוטפת.

עם זאת, לעיתים קרובות עסקים חושדים שרואה החשבון שלהם כבר אינו עונה על הצורך, או אינו מתנהל מולם כמצופה, כך שחשוב לדעת מראש כיצד לבחור נכונה רו"ח בקריות, ובו זמנית חשוב לדעת לזהות סימני אזהרה שמצריכים לחשב מסלול מחדש – להחליף את רו"ח הקיים.  

דגשים מסייעים בבחירת ובשמירת רו"ח

  1. העסק שינה צורה – אם בשנה האחרונה העסק שינה צורה, ייתכן שתזדקקו לשירותים נוספים מרואה החשבון שלכם. לצורך הדוגמה, אם העסק התחיל לייצא, עליו להיעזר ברואה חשבון בעל ניסיון נקודתי, ועל כן אם רו"ח הנוכחי חסר ניסיון, הגיע הזמן להיפרד כידידים.
  • צמיחה – אם העסק צמח בשנה האחרונה, או מראש מתחיל בקנה מידה גדולים, חיוני למצוא משרד רו"ח שמלווה עסקים גדולים.
  • כלכליות – בהנחה והסיפור הפוך, מדובר בעסק קטן, אין זה כלכלי לשלם לרואה חשבון שמעניק קשת רחבה של שירותים, אלא מראש עדיף לפנות לרו"ח שמתמחה בליווי של עסקים קטנים.
  • מחלוקת – אם צצה מחלוקת עם רואה החשבון לגבי אופי הטיפול השוטף, ייתכן שהגיע הזמן לבצע החלפה. מחלוקות לא רק עלולות להוביל לטעויות ולבעיות משפטיות, אלא גם למצב שבו נמנעים מלהתייעץ במצבים חשובים, כך שפוגמים בסך ההתנהלות העסקית, ולו בשל חוסר נעימות.
  • חוסר זמינות – חיוני שרואה החשבון שלכם יביע נכונות וזמינות עבור שאלות וצרכים משתנים, כלומר חשוב להבין שרואה חשבון הוא חלק אינטגרלי מהצוות העסקי, גם אם מדובר בעסק קטן ממדים.
  • חוסר מענה מקצועי – אם רואה החשבון אינו מספק את סך השירותים הנדרשים, ייתכן שהגיע הזמן להחליף אותו. שניתן דוגמה? ובכן נניח שזקוקים לקבל ייעוץ פיננסי, אך רואה החשבון הנוכחי נמנע מכך, ייתכן ששווה לבצע החלפה. גם כדי שלא תוותרו על שירות חשוב וגם כדי שלא תשלמו לשני גורמים בנפרד (לא נוח ולרוב לא כלכלי).

הגיע הזמן להחליף רואה חשבון בקריות? כך פועלים!

שנסכם? חשוב למצוא מראש רואה חשבון בקריות שמתאים למידות וצרכי העסק, ואף חשוב לדעת לשנות כיוון כאשר מתעורר צורך מסוים, גם אם הדבר כרוך בתשלום יותר יקר. קחו בחשבון שרוב הסיכויים שמאחורי הפער במחיר עומד שירות יותר מתאים, איכותי ומקדם מבחינה עסקית.

חוששים? ובכן נכון שמעבר בין רואי חשבון דורש לסגור יפה את הדברים ובמקביל להשקיע זמן במציאת רואה חשבון חדש, אך היו בטוחים שבקריות מחכים לכם מספר רואי חשבון מגוונים ומובחרים. תבדקו ניסיון, המלצות, תחומי התמחות, עלויות, זמינות, חיבור וגישה מקצועית, ופשוט תצאו לדרך חדשה בהקדם האפשרי – אתם חייבם את זה לעסק שלכם!

ראו עוד: תוכנת הנהלת חשבונות מומלצת

באיזו מידה הכתבה סייעה לך?
למאמרים נוספים באותו נושא:
דילוג לתוכן